Szkoła Podstawowa nr 2 Żyrardów - Lekcja w muzeum

lekcja muzeum

Galeria zdjęć z wydarzenia

W dniu 30 listopada klasa 7b pod opiekÄ… pani Aldony KrawczyÅ„skiej uczestniczyÅ‚a w lekcji historycznej w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Å»yrardowie. Uczniowie wysÅ‚uchali wykÅ‚adu na temat drogi Polski do odzyskania niepodlegÅ‚oÅ›ci wraz z prezentacjÄ…  umundurowania i wyposażenia żoÅ‚nierzy z okresu pierwszej wojny Å›wiatowej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysÅ‚uchali opowieÅ›ci o dziejach paÅ„stwa polskiego z tamtego trudnego okresu oraz obejrzeli przygotowane eksponaty. Przy okazji wizyty w muzeum mÅ‚odzież zobaczyÅ‚a również bardzo ciekawÄ… wystawÄ™ "Å»ycie codzienne żyrardowskich oficjeli". Ponieważ zajÄ™cia w takiej formie  bardzo podobajÄ… siÄ™ uczniom, na pewno jeszcze nie raz skorzystamy z oferty edukacyjnej naszego muzeum.