Szkoła Podstawowa nr 2 Żyrardów - Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów Marii Konopnickiej
21 kwietnia w Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski utworów Marii Konopnickiej pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski. Konkurs jest jedną z cyklu imprez organizowanych przez naszą szkołę z okazji 130 rocznicy powstania Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie. Jury w składzie: przewodniczący: p. Maciej Klociński, członkowie: p. Grzegorz Dobrowolski (Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie), p. Karolina Nowakiewicz ( n-l języka polskiego LO w Żyrardowie), p. Beata Marzęda - Przybysz (Dyrektor SP nr 4), p. Monika Jeż (n-l SP nr 2) wyłonili następujących laureatów:
Kategoria I

I m-ce Agata Stropińska – Zespół Szkolno Przedszkolny w Bartnikach
II m-ce ex aequo Kacper Radwański – SP nr 4 w Żyrardowie
Natalia Baran – SP nr 1 w Żyrardowie
III m-ce Nadia Mówińska - SP nr 3 w Żyrardowie
Wyróżnienia: Stefania Wożniczko – SP nr 7, Krystyna Wolska – MDK, Filip Grzeszczak – SP nr 2

Kategoria II

I m-ce Leon Sokołowski SP w Guzowie
II m-ce Filip Gołąbiowski - SP nr 3 w Żyrardowie
III m-ce Anna Jarośkiewicz – STO w Żyrardowie
Wyróżnienia: Witold Cewiński SP nr 4, Wiktoria Pelc – SP nr 2
Wszystkim dzieciom dziÄ™kujemy za udziaÅ‚ w konkursie. ZwyciÄ™zcom skÅ‚adamy wielkie gratulacje. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów
                                                                                       konkurs recyt M konopnicka 1             konkurs recyt M konopnicka 2