Szkoła Podstawowa nr 2 Żyrardów - Dzień Niezapominajki

zakł

W dniu 15 maja po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliÅ›my DzieÅ„ Polskiej Niezapominajki – Å›wiÄ™to promujÄ…ce walory polskiej przyrody oraz przypominajÄ…ce o ważnych chwilach w naszym życiu, ważnych osobach  oraz lokalnych tradycjach.

Z tej okazji pani Aldona Krawczyńska przeprowadziła w klasie 3a lekcję biblioteczną. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czego dotyczy to przyjazne święto, poznały wiersz patronki naszej szkoły - Marii Konopnickiej pt. Niezapominajki oraz wykonały pamiątkowe niezapominajkowe zakładki do książek.

W ramach zajęć Koła Przyjaciół Biblioteki uczennice klasy 6a wykonały niezapominajkowe kartki okolicznościowe. Kartki te zostały wręczone na Placu Jana Pawła II mieszkańcom Żyrardowa, aby rozpowszechnić to miłe święto wśród naszej lokalnej społeczności i zwrócić uwagę na potrzebę szacunku do otaczających nas ludzi i przyrody.

Galeria zdjęć z wydarzenia