Rekrutacja

15 czerwca o godz. 8.00 zostały uruchomione elektroniczne systemy rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych
Logowanie do szkół ponadpodstawowych

1. Szkoły z powiatu żyrardowskiego i Żyrardowa (oprócz LO tzwn.  czerwoniak)
logowanie przez stronę
tam wybieramy przy pierwszym logowaniu zakładkę wypełnij wniosek, a przy następnych logowaniach zakładkę zaloguj się.
WAŻNE
W zakładce dokumenty znajduje się Instrukcja składania i przesyłania wniosku rekrutacyjnego on-line - plik do zapoznania się. Jest tam wyjaśniony proces rekrutacji.

2. LO czerwoniak i szkoły w Warszawie
logowanie przez stronę
Pierwsze logowanie zakładka zgłoś kandydaturę. Następne logowania - zakładka w prawym górnym rogu zaloguj się.
W zakładce Aktualności informacje o sposobie rekrutacji.

3. Pozostałe szkoły - należy wejść na stronę szkoły i tam przeczytać w zakładce rekrutacja, jakie są zasady rekrutacji i postępować zgodnie z zasadami.

Informacja ze strony Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Instrukcja logowania się i składania wniosku w elektronicznym systemie rekrutacyjnym

1. Poprzez stronę https://warszawa.edu.com.pl/kandydat uczniowie klas 8 szkół podstawowych samodzielnie zakładają konto w systemie korzystając z zakładki "Zgłoś kandydaturę", wprowadzają numer PESEL i postępują zgodnie z instrukcją na ekranie.

Po wprowadzeniu wszystkich danych i zarejestrowaniu wniosku system wygeneruje login i hasło kandydata, którym należy posługiwać się przy każdym kolejnym logowaniu.

Kandydat może mieć założone tylko jedno konto w elektronicznym systemie rekrutacji.

2. Jeżeli kandydat zapomni hasło ma następujące możliwości wygenerowania nowego hasła:

1. na stronie systemu wybierając opcję "zapomniałem hasła" (jeśli we wniosku umieszczony został adres e-mail),
    2. w dowolnej szkole ponadpodstawowej wymienionej we wniosku (jeśli wniosek nie jest jeszcze potwierdzony przez szkołę pierwszego wyboru),
    3. w szkole pierwszego wyboru (jeśli wniosek został już potwierdzony).

3. Wniosek oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym kandydaci składają, wybierając jedną z dwóch poniższych opcji:

1.  wydrukowany i podpisany wniosek osobiście w szkole pierwszego wyboru,
    2. w formie elektronicznej na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:
            • za pomocą profilu zaufanego,
            • albo wysyłając skany tych stron wniosku, na których są podpisy kandydata i rodziców oraz skany oświadczeń o samotnym wychowaniu lub wielodzietności również podpisanych przez rodzica.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli po wydrukowaniu i podpisaniu wniosku dokonasz zmian w elektronicznym systemie, musisz ponownie wydrukować i podpisać wniosek, ponieważ system za każdym razem zmienia jego numer.